Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Największa od 120 lat powódź na Bałkanach

Świat

Co najmniej 44 osoby zginęły podczas powodzi w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie (BiH). Ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pod wodą jest jedna trzecia Bośni i Hercegowiny i jedna czwarta Serbii. Ponadto w wielu miejscach BiH zeszły lawiny błotne. Rządy obydwu krajów poprosiły o pomoc, państwa Europy i Rosja wysłały na Bałkany sprzęt i ekipy ratownicze.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/459320,powodz-w-bosni-i-serbii-polscy-strazacy-pomoga-pomoc-tez-od-unii-europejskiej.html

Udostępnij

Turcja, katastrofa w kopalni: zatrzymanie 24 osób

Świat katastrofa w kopalni śmierć górników turcja

Wśród zatrzymanych są pracownicy kopalni i przedstawiciele kierownictwa. Prokuratura ma postawić zarzuty zaniedbania obowiązków oraz przyczynienia się do śmierci więcej niż jednej osoby. Turcy oskarżają właścicieli kopalni o nieprzestrzeganie reguł bezpieczeństwa, by zmaksymalizować zyski, a rząd o utrzymywanie zbyt bliskich relacji z magnatami przemysłu górniczego. W największej w historii Turcji katastrofie górniczej zginęło 301 osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wwwwww.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17390,turcja-zatrzymania-w-zwiazku-z-katastrofa.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wwwwww.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17390,turcja-zatrzymania-w-zwiazku-z-katastrofa.html