Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Latający motocykl w sprzedaży za 260 tys. zł w 2017 roku

Nauka i Technologie

Kalifornijska firma Aerofex, która w 2012 roku pokazała prototyp motocykla nazwany Aero-X ogosiła, że gotowy produkt trafi do sprzedaży za trzy lata. Ma kosztować 85 tysięcy dolarów. Motocykl unoszą wirniki jak w poduszkowcach, potrafią unieść 140 kilogramów, zbiornik paliwa wystarcza na godzinę i piętnaście minut lotu z prędkością 72 km na godzinę.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-latajacy-motocykl-za-3-lata-w-sprzedazy,nId,1428188

Udostępnij

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna tylko do 2020 roku

Nauka i Technologie międzynarodowa stacja kosmiczna NASA rosja USA

Rosja odrzuciła proponowane przez NASA przedłużenie misji o kolejne cztery lata, pisze portal Onet.pl. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział, że rosyjski program kosmiczny może funkcjonować niezależnie od NASA, ale NASA nie może działać bez Rosji. Od 2012 roku Amerykanie nie używają wahadłowców, ale rosyjskich rakiet. Nowy amerykański statek kosmiczny „Orion” jest w fazie projektowania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zimna-wojna-w-kosmosie-rosja-grozi-wycofaniem-sie-z-projektu-iss/ttsjp

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zimna-wojna-w-kosmosie-rosja-grozi-wycofaniem-sie-z-projektu-iss/ttsjp