Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fundusz Mieszkań na Wynajem ruszy w październiku

Finanse

Pierwsze osoby wprowadzą się pod koniec października do mieszkań wybudowanych w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, oznajmił dzisiaj Dariusz Kacprzyk, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. BGK ma już podpisane umowy z czterema firmami budowlanymi, a budynki są już w stanie developerskim

Program ma na celu budowę bloków zawierających tanie mieszkania pod wynajem. Ich cena ma być o ok. 30% niższa od ceny rynkowej. BGK ma zainwestować poprzez Fundusz 5 mld złotych na zakup ok. 20.000 mieszkań.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/rzad-wynajmie-mieszkania-juz-w-pazdzierniku,429646.html

Udostępnij

Szwajcarzy decydują w referendum jaka ma być płaca minimalna

Finanse płaca minimalna referendum Szwajcaria

Referendum w sprawie podwyższenia płacy minimalnej do 22 franków za godzinę lub 4 tysięcy franków miesięcznie trwa dziś w Szwajcarii. Wniosek o przeprowadzenie referendum zgłosiły związki zawodowe.

77% Szwajcarów jest przeciwnych propozycji podniesienia minimalnych wynagrodzeń, jak wynika ze wstępnych wyników podanych przez radio SRF ok. godziny 15:00.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/797519,ponad-13-tys-zl-miesiecznie-szwajcarzy-zdecyduja-dzis-o-podwyzszeniu-placy-minimalnej.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/797519,ponad-13-tys-zl-miesiecznie-szwajcarzy-zdecyduja-dzis-o-podwyzszeniu-placy-minimalnej.html