Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Separatyści opuścili Mariupol, bo miliarder kazał ich przepędzić

Świat

Pracownicy firmy Metinvest – należącej do miliardera Rinata Achmetowa – przejęli kontrolę nad półmilionowym miastem Mariupol w obwodzie donieckim. Patrole złożone z pracowników oraz dwóch asystujących im milicjantów, przepędziły separatystów, którzy od kilku tygodni okupowali państwowe budynki. Teraz patrole pilnują porządku na ulicach. Achmetow, którego majątek magazyn „Forbes” szacuje na 11,4 mld dol. dotąd nie reagował na sytuację w obwodzie donieckim. Teraz oświadczył, że Ukraina powinna zachować jedność przy zwiększeniu kompetencji władz lokalnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/miliarder-przejal-miasto_a16297

Udostępnij

Libia: trwają starcia zbrojnych grup, 79 zabitych

Świat bombardowanie libia

Jednostki lotnictwa wierne Khalifowi Haftarowi, byłemu dowódcy armii libijskiej, który wrócił z emigracji w 2011 roku i przyłączył się do powstania przeciw Kaddafiemu, zbombardowały w piątek rano pozycje byłych islamskich rebeliantów, zginęło 79 osób, 141 zostało rannych. Od upadku rządów Muammara Kadafiego rząd i parlament Libii nie panują nad walkami zbrojnych ugrupowań, które brały udział w rewolcie i nie złożyły broni.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1127660,Libia-liczba-zabitych-w-Bengazi-wzrosla-do-79-Rzad-ma-klopot-ze-wschodem-kraju

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1127660,Libia-liczba-zabitych-w-Bengazi-wzrosla-do-79-Rzad-ma-klopot-ze-wschodem-kraju