Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Muzeum Pamięci 2 Korpusu Polskiego powstało w Monte Casino

Polska

Z inicjatywą utworzenia muzeum wystąpił przed kilkoma laty nieżyjący już prezes Związku Polaków we Włoszech Mieczysław Rasiej, uczestnik bitwy o Monte Cassino. Wczoraj, w przeddzień 70 rocznicy zakończenia walk, muzeum zostało otwarte. Ekspozycja zawiera fotografie i mapy podarowane przez Polaków z całego świata, są też prezentacje multimedialne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17382,na-monte-cassino-otwarto-muzeum-pamieci.html

Udostępnij

Sytuacja na rzekach jest poważna, ale nie groźna

Polska deszcz fala wezbraniowa powódź

Poziom wód jest o kilkadziesiąt centymetrów niższy od tamtego z roku 2010, powiedział dziś na konferencji prasowej dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław Ostojski. Do niedzieli na południu Polski mają padać deszcze, spodziewane są też burze. Fala wezbraniowa na Wiśle dotrze do Sandomierza jutro przed południem, a do Warszawy w czwartek. Fala wysokiej wody płynie też Odrą.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/w-2010-roku-bylo-duzo-gorzej-dzis-sytuacja-powazna-ale-nie-tak-grozna,123265,1,0.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/w-2010-roku-bylo-duzo-gorzej-dzis-sytuacja-powazna-ale-nie-tak-grozna,123265,1,0.html