Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zmarł Marek Nowakowski, pisarz, miał 79 lat

Polska

Był jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy. Zadebiutował opowiadaniem „Kwadratowy” zamieszczonym w „Nowej Kulturze” w 1957 roku. Jego ostatnią książkę, „Dziennik podróży w przeszłość – zawierającą wspomnienia od końca lat czterdziestych do początku pięćdziesiątych XX wieku – wydały Iskry 7 maja tego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,15977485,Zmarl_pisarz_Marek_Nowakowski___Uwiecznil_swiat__ktory.html

Udostępnij

Rosyjski oligarcha nie dostał koncesji na poszukiwania surowców

Polska gaz główny geolog kraju koncesja ropa rosyjski oligarcha

Polski wiceminister środowiska i główny geolog kraju Sławomir Brodziński nie przedłużył koncesji na poszukiwania ropy i gazu koncernowi energetycznemu RWE Dea. Koncern wraz z koncesją kupiła w marcu firma Alfa Group, której głównym udziałowcem jest rosyjski oligarcha Michaił Fridman. Zdaniem głównego geologa koncesja w ręku rosyjskiego przedsiębiorcy mogłaby być przetrzymywana a Polsce zależy na wydobyciu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/459063,rzad-nie-przedluzyl-rosyjskiemu-miliarderowi-koncesji-na-poszukiwanie-gazu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/459063,rzad-nie-przedluzyl-rosyjskiemu-miliarderowi-koncesji-na-poszukiwanie-gazu.html