Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dowódca separatystycznej Armii Północ-Południe zatrzymany

Świat

Funkcjonariusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy zatrzymali wczoraj w Ługańsku Ołeksandra Relkego, który używał tytułu dowódcy Armii Północ-Południe. Zatrzymany został przewieziony do Kijowa na przesłuchanie. Władze Ukrainy uznały za organizacje terrorystyczne Doniecką Republikę Ludową  i Ługańską Republikę Ludową, a ich działaczy będą ścigać za terroryzm, ogłosił w piątek zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Mykoła Hołomsza.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,15977389,Zatrzymano_dowodce_separatystycznej_armii___Samozwancze.html

Udostępnij

Opozycyjna od 30 lat Indyjska Partia Ludowa wygrała wybory

Świat Indie Indyjska Partia Ludowa Indyjski Kongres Narodowy wybory

Według wstępnych wyników Indyjska Partia Ludowa (BNJ) zdobyła 272 z 543 mandatów w niższej izbie indyjskiego parlamentu. Rządzący od 10 lat Indyjski Kongres Narodowy osiągnął najgorszy wynik w historii: ma tylko 67 miejsc w Izbie Ludowej. Wybory w Indiach trwały pięć tygodni. Wzięło w nich udział 551 mln wyborców, a do głosowania uprawnionych było ok. 814 mln osób. Frekwencja wyniosła zatem około 66,38 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/indie;wybory;wygrala;opozycyjna;partia,76,0,1537356.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/indie;wybory;wygrala;opozycyjna;partia,76,0,1537356.html