Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Narodowy Bank Ukrainy nie działa w obwodzie donieckim

Finanse

Zarząd banku wstrzymał wszystkie operacje, bo prorosyjscy separatyści przyszli do siedziby oddziału w Doniecku i usiłowali groźbami wymusić wypłacenie im gotówki. Bank ewakuował pracowników, a klientów poinformował, że wstrzymuje wszelkie operacje finansowe w obwodzie donieckim. Prezes banku ostrzega w oficjalnym oświadczeniu, że taka sytuacja może doprowadzić do wstrzymania wypłat wynagrodzeń i emerytur, a także zagrozić przemysłowi i handlowi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/narodowy-bank-ukrainy-wstrzymuje-operacje-w-obwodzie-donieckim,artykuly,176730,1,1.html

Udostępnij

3,8 mld dolarów zapłacą Rosji Visa i MasterCard

Finanse MasterCard rosja Visa Visa i MasterCard

Wpłacenia takiego depozytu zażądała Rosja po tym, jak na początku marca w czasie kryzysu Krymskiego obydwie organizacje na dwa dni wstrzymały obsługę rosyjskich instytucji finansowych, informuje Bankier.pl. Odtąd za każdy dzień przerwania czy zawieszenia usług Rosja pobierać będzie 10 proc. depozytu. Visa i MasterCard obsługują 90 proc. transakcji z użyciem kart w Rosji. Depozyt będą mogły wpłacić w 8 kwartalnych ratach, termin pierwszej wyznaczony został na lipiec.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Visa-i-MasterCard-zaplaca-za-zle-zachowanie-3122638.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Visa-i-MasterCard-zaplaca-za-zle-zachowanie-3122638.html