Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niewiele polskich firm stosuje roboty przemysłowe

Nauka i Technologie

Roboty zainstalowane są w niecałych 3 proc. polskich przedsiębiorstw. Światowa średnia wynosi 58 robotów na 10 tysięcy pracowników, w Polsce mamy 20 na 10 tys. zatrudnionych, pisze Forsal.pl. Według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) firmy na całym świecie kupiły w ubiegłym roku 168 tys. robotów przemysłowych, najwięcej przedsiębiorstwa z Japonii, Chin, USA, Korei Południowej i Niemiec.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/797082,druga-japonia-nie-bedziemy-jak-bardzo-zrobotyzowane-sa-polskie-firmy-wykres-dnia.html

Udostępnij

Można już kupić Google Glass

Nauka i Technologie Google Glass

Sprzedaż inteligentnych okularów Google Glass rozpoczęła się wczoraj. Można je kupić na stronie projektu. Wcześniej Google udostępniło 8 tys. sztuk w wersji dla programistów po 1500 dolarów za sztukę. Obecnie nie ma limitu ilościowego, ale cena pozostała bez zmian i nie jest to jeszcze finalna wersja okularów.

Google Glass do działania wymagają smartfona z Androidem. Mają się pojawić w sprzedaży pod koniec tego roku, a cena powinna być zdecydowanie niższa – koszt części, z których są zrobione to $80.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news57703.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news57703.html