Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bruksela chce ograniczyć używanie cynamonu

Nieistotne

Pomysł mają uzasadniać wyniki badań przeprowadzonych w USA i Arabii Saudyjskiej. Wynika z nich, że cynamon chiński – najpopularniejszy i masowo stosowany – zawiera kumarynę, substancję, której nadmierne spożycie może powodować marskość wątroby. Portal Bankier.pl pisze, że „kumarynę zawiera również wiele roślin, w tym trawa żubrowa, którą znajdziemy w każdej butelce popularnej żubrówki”. Z innych badań wynika, że cynamon poprawia też pamięć, a nawet niszczy komórki rakowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Urzednicy-UE-chca-zakazac-uzywania-cynamonu-3123115.html

Udostępnij

Brytyjską autostradą jeździ się 65 km na godzinę

Nieistotne autostrady drogi wielka brytania

Średnia prędkość na trasach szybkiego ruchu w godzinach szczytu w Wielkiej Brytanii wynosi 40 mil na godzinę, pisze „The Telegraph”. To około 65 kilometrów na godzinę. Po brytyjskich autostradach o łącznej długości 4 300 mil przejeżdża codziennie ok. 4 mln pojazdów. Dyrektor brytyjskiego zarządu dróg, Highways Agency, Graham Dalton ostrzega, że jeśli rząd nie zacznie inwestować w drogi, średnia prędkość będzie jeszcze niższa. Rząd brytyjski informuje, że na rozbudowę i naprawę dróg przeznaczy w najbliższych latach 28 mld funtów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/40+mph+na+autostradzie+Tak+a+moze+byc+jeszcze+wolniej+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22501

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/40+mph+na+autostradzie+Tak+a+moze+byc+jeszcze+wolniej+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22501