Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

50 miliardów złotych na inwestycje do 2020 roku

Finanse

Wydanie takiej kwoty przewiduje Polska Grupa Energetyczna. Co najmniej 15 miliardów złotych pochłoną inwestycje w energetykę opartą na węglu – kamiennym i brunatnym – który wciąż jest w Polsce podstawowym surowcem energetycznym. Ponadto od 2015 r. spółka planuje przeznaczać 1,5 proc. zysku netto rocznie na badania i rozwój.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/50-mld-zl-inwestycji-pge-do-2020-r-,artykuly,176637,1,1.html

Udostępnij

Lekko wzrosły w maju ceny mieszkań

Finanse ceny mieszkań nieruchomości wzrost cen

Średnio w całej Polsce wzrost cen wyniósł 0,5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Najbardziej wzrosły ceny w Katowicach, aż o 9,6 proc. W kilku miastach ceny spadły, najsilniej w Łodzi, o 2,3 proc. Metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym kosztuje tam 3600 zł. Na rynku dominują mieszkania dwupokojowe, następne są trzypokojowe, spada liczba wystawionych do sprzedaży kawalerek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/796688,ceny-mieszkan-i-oprocentowanie-kredytow-oto-najnowszy-raport-z-rynku-nieruchomosci.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/796688,ceny-mieszkan-i-oprocentowanie-kredytow-oto-najnowszy-raport-z-rynku-nieruchomosci.html