Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Z palcem do bankomatu zamiast z kartą

Finanse

Co najmniej 1400 bankomatów identyfikujących osobę wypłacającą pieniądze nie za pomocą karty, ale palca przyłożonego do czytnika planuje uruchomić w Polsce jeszcze w tym roku firma IT Card. Firma jest właścicielem 600 bankomatów na kartę działających pod marką Planet Cash. Planowana sieć bankomatów z funkcją biometryczną byłaby pierwszą tego typu w Europie

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/bankomaty-na-odcisk-palca-juz-w-polsce,artykuly,176662,1,1.html

Udostępnij

ZUS nie chce informować o dziedziczeniu części środków

Finanse emerytura II filar paweł pelc składki ZUS

ZUS ma obowiązek pisemnie informować płatników składek, że jeśli zdecydowali się na przekazywanie 2,92% składek emerytalnych do ZUS zamiast OFE, to składki te traktowane są jako II filar, są dziedziczone i podlegają podziałowi na skutek ustania małżeństwa – informuje Paweł Pelc, wiceprezes Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE.

Po otrzymaniu informacji z ZUS, płatnik składek musi złożyć oświadczenie dotyczące wypłat. Prawo nie mówi jednak w jakim terminie i w jakiej dokładnie formie ZUS ma wysyłać informacje, więc ZUS do tej pory nie wypełnił obowiązku w ogóle.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/796255,zus-blokuje-dziedziczenie-srodkow.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/796255,zus-blokuje-dziedziczenie-srodkow.html