Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

120 górników wciąż uwięzionych pod ziemią

Świat

Zginęło282 górników według ostatnich informacji ministra energetyki. Wciąż trwa akcja ratownicza, bo 120 osób jest uwięzionych pod ziemią. Szanse na ich uratowanie są jednak oceniane jako niewielkie. Katastrofa w kopalni w Somie wywołała demonstracje ludzi obarczających rząd odpowiedzialnością za zaniedbania w dziedzinie bezpieczeństwa pracy w kopalniach. W środę w Ankarze policja użyła przeciw demonstrantom gazu łzawiącego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15195211/turcja-przybywa-ofiar-pod-ziemia-wciaz-gornicy

Udostępnij

Związki: katastrofa w kopalni to morderstwo w miejscu pracy

Świat katastrofa katastrofa w kopalni kopalnia śmierć górników turcja

Według ostatnich doniesień w tureckiej kopalni zginęło 232 górników.                              – Wypadek, który widzimy dziś w tej prywatnej kopalni, to w rzeczywistości morderstwo pierwszego stopnia w miejscu pracy. Stoimy w obliczu najgorszego morderstwa w miejscu pracy w historii kraju – powiedział były szef związku zawodowego górników Cetin Uygur. Dwa tygodnie przed tragiczną katastrofą w Kopalni w Somie opozycyjna Republikańska Partia Ludowa (CHP) złożyła w tureckim parlamencie wniosek o zbadanie przyczyn wypadków w kopalni. Wniosek został odrzucony przez deputowanych rządzącej partii AKP. Spółka Soma Coal Mining Company ogłosiła, że kontrola przeprowadzona dwa miesiące temu nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Najtragiczniejszy dotąd wypadek górniczy zdarzył się 3 marca 1992 roku. W kopalni w prowincji Zonguldak zginęło wówczas 263 górników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/morderstwo-i-stopnia-w-miejscu-pracy-prywatna-kopalnia-pod-politycznym-parasolem,428040,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/morderstwo-i-stopnia-w-miejscu-pracy-prywatna-kopalnia-pod-politycznym-parasolem,428040,s.html