Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mniejsze od spodziewanych zyski osiągnął KGHM

Gospodarka

O połowę mniej niż przed rokiem zarobił w pierwszym kwartale KGHM. Kwartalny zysk netto spółki wyniósł 507 mln złotych, wobec przewidywanych 557 milionów. Zyski spółki zmniejszyły spadki cen miedzi o 5 proc. i srebra aż o 17 proc., ale też nie bez wpływu są kosztowne inwestycje. KGHM jest największym na świecie producentem srebra i ósmym producentem miedzi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zysk;kghm;spadl;o;ponad;polowe;bedzie;jeszcze;gorzej,21,0,1535509.html

Udostępnij

Od grudnia dokładniejsze etykiety produktów żywnościowych

Gospodarka etykiety UE żywność

Producenci będą musieli podawać na etykietach procentowy skład, a informacje drukować większą czcionką niż dotychczas.

– Na kiełbasie będzie informacja, ile procent jej masy stanowi woda – wyjaśniał dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner. Poza tym czcionka na etykietach będzie musiała mieć co najmniej 1,2 mm wysokości, a wyjątkowo na bardzo małych produktach – 0,9 milimetra. Nowe unijne przepisy zaczną obowiązywać od 13 grudnia tego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1124138,Rewolucja-w-sklepach-Teraz-dowiemy-sie-ile-miesa-jest-w-kielbasie

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1124138,Rewolucja-w-sklepach-Teraz-dowiemy-sie-ile-miesa-jest-w-kielbasie