Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Związki: katastrofa w kopalni to morderstwo w miejscu pracy

Świat

Według ostatnich doniesień w tureckiej kopalni zginęło 232 górników.                              – Wypadek, który widzimy dziś w tej prywatnej kopalni, to w rzeczywistości morderstwo pierwszego stopnia w miejscu pracy. Stoimy w obliczu najgorszego morderstwa w miejscu pracy w historii kraju – powiedział były szef związku zawodowego górników Cetin Uygur. Dwa tygodnie przed tragiczną katastrofą w Kopalni w Somie opozycyjna Republikańska Partia Ludowa (CHP) złożyła w tureckim parlamencie wniosek o zbadanie przyczyn wypadków w kopalni. Wniosek został odrzucony przez deputowanych rządzącej partii AKP. Spółka Soma Coal Mining Company ogłosiła, że kontrola przeprowadzona dwa miesiące temu nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Najtragiczniejszy dotąd wypadek górniczy zdarzył się 3 marca 1992 roku. W kopalni w prowincji Zonguldak zginęło wówczas 263 górników.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/morderstwo-i-stopnia-w-miejscu-pracy-prywatna-kopalnia-pod-politycznym-parasolem,428040,s.html

Udostępnij

Zginęło 200 tureckich górników, 8O jest rannych

Świat górnicy katastrofa kopalnia śmierć górników

Co najmniej 200 górników kopalni węgla zginęło wczoraj w Somie w zachodniej Turcji, a 80 osób jest rannych. Śmierć górników spowodowało zawalenie się chodnika po eksplozji transformatora. Pod ziemią uwięzionych jest około 200 górników, ewakuowano już 360. Trwa akcja ratunkowa prowadzona przez ponad 400 ratowników. Wybuch zdarzył się w chwili, w której druga zmiana zjechała do kopalni, a pierwsza jeszcze nie zaczęła z niej wyjeżdżać.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,15956405,Turcja_Minister__w_kopalni_zginelo_ponad_200_gornikow.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,15956405,Turcja_Minister__w_kopalni_zginelo_ponad_200_gornikow.html