Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zginęło 200 tureckich górników, 8O jest rannych

Świat

Co najmniej 200 górników kopalni węgla zginęło wczoraj w Somie w zachodniej Turcji, a 80 osób jest rannych. Śmierć górników spowodowało zawalenie się chodnika po eksplozji transformatora. Pod ziemią uwięzionych jest około 200 górników, ewakuowano już 360. Trwa akcja ratunkowa prowadzona przez ponad 400 ratowników. Wybuch zdarzył się w chwili, w której druga zmiana zjechała do kopalni, a pierwsza jeszcze nie zaczęła z niej wyjeżdżać.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,15956405,Turcja_Minister__w_kopalni_zginelo_ponad_200_gornikow.html

Udostępnij

Katastrofa w tureckiej kopalni, trwa akcja ratownicza

Świat katastrofa katastrofa w kopalni kopalnia śmierć górników turcja

Co najmniej 17 górników zginęło na skutek  zawału spowodowanego wybuchem transformatora w kopalni węgla w prowincji Manisa na zachodzie Turcji dziś po południu. Wcześniej władze lokalne informowały o 4 ofiarach śmiertelnych i ok. 30 rannych. Pod ziemią na głębokości ponad 2 km  uwięzionych jest około 200 górników. Według związków zawodowych do wypadku doszło w momencie, gdy do kopalni zjeżdżała nowa zmiana i przez to trudno określić dokładną liczbę górników znajdujących się pod ziemią. Tureckie media podają, że w chwili wypadku w kopalni było około 580 górników. W kopalni pracują cztery ekipy ratunkowe. Ratownicy wtłaczają powietrze do chodnika,  w którym znajdują się uwięzieni górnicy, według niektórych informacji trwa tam pożar.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,15954965,Setki_gornikow_uwiezione_pod_ziemia_po_wybuchu_w_kopalni.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,15954965,Setki_gornikow_uwiezione_pod_ziemia_po_wybuchu_w_kopalni.html