Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wyszukiwarki muszą usuwać dane na żądanie zainteresowanych

Nauka i Technologie

Obradujący w pełnym składzie sędziowskim Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wczoraj wyrok w tej sprawie. Usunięte muszą być informacje nieprawdziwe, nieaktualne lub krzywdzące, które szkodzą dobremu imieniu lub prywatności. Prawo dotyczy prywatnych osób, politycy czy celebryci są jednak mniej chronieni. Wyszukiwarki spoza Europy muszą również podporządkować się wyrokowi, jeśli działają na terenie UE.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,15955889,Google_ma_usuwac_na_zadanie.html

Udostępnij

Rosja grozi wyłączeniem stacji systemu GPS na swoim terytorium

Nauka i Technologie GPS GŁONASS rosja USA

Stanie się tak 1 czerwca, jeśli USA nie zgodzi się w tym terminie na umieszczenie na terytorium Ameryki stacji rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GŁONASS, zapowiedział wczoraj wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin. Rogozin dodał, że Rosja zabroni wynoszenia w kosmos amerykańskich ładunków wojskowych przy użyciu rosyjskich silników rakietowych i nie przedłuży eksploatacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) poza rok 2020.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17337,rosja-wylaczy-na-swoim-terytorium-gps.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17337,rosja-wylaczy-na-swoim-terytorium-gps.html