Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Volkswagen przejął Scanię za około 6,5 mld euro

Gospodarka

Volkswagen ma obecnie ponad 90 proc. akcji Scanii. Niemiecki koncern planuje teraz utworzenie odrębnego sektora pojazdów użytkowych ze Scanii, niemieckiego MAN-a oraz grupy Volkswagen Commercial Vehicles. Zarząd Volkswagena zapowiedział, że mimo przejęcia Scania pozostanie szwedzką marką. W Szwecji ma pozostać kierownictwo Scanii, biura konstrukcyjne i główne linie produkcyjne. Scania zatrudnia około 13.000 osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Scania-przejeta-przez-Volkswagena,wid,16599529,wiadomosc.html

Udostępnij

Arabia Saudyjska jest gotowa wyprzeć Rosję z rynku ropy

Gospodarka

Minister do spraw ropy i surowców naturalnych Ali al-Naimi powiedział podczas konferencji w Seulu, że jego kraj jest gotowy na dostarczenie takiej ilości ropy, która uzupełni wszelkie niedobory, które mogą się pojawić na rynku. Minister dodał, że cena saudyjskiej ropy to 100 dolarów za baryłkę, kiedy granica opłacalności ceny ropy rosyjskiej wynosi około 101 dolarów. Obecnie ceny ropy wynoszą około 108 dolarów za baryłkę, najdroższa w tym roku ropa była 3 marca, kosztowała 112 dolarów.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,138596,title,Arabia-Saudyjska-wkroczy-do-gry-i-uderzy-w- Rosje,wid,16598469,wiadomosc.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,138596,title,Arabia-Saudyjska-wkroczy-do-gry-i-uderzy-w- Rosje,wid,16598469,wiadomosc.html