Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

ZUS nie chce informować o dziedziczeniu części środków

Finanse

ZUS ma obowiązek pisemnie informować płatników składek, że jeśli zdecydowali się na przekazywanie 2,92% składek emerytalnych do ZUS zamiast OFE, to składki te traktowane są jako II filar, są dziedziczone i podlegają podziałowi na skutek ustania małżeństwa – informuje Paweł Pelc, wiceprezes Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE.

Po otrzymaniu informacji z ZUS, płatnik składek musi złożyć oświadczenie dotyczące wypłat. Prawo nie mówi jednak w jakim terminie i w jakiej dokładnie formie ZUS ma wysyłać informacje, więc ZUS do tej pory nie wypełnił obowiązku w ogóle.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/796255,zus-blokuje-dziedziczenie-srodkow.html

Udostępnij

Będzie można trafić na listę dłużników za abonament RTV

Finanse abonament RTV kredyty lista dłużników Ministerstwo Gospodarki

Nad zmianami w prawie pozwalającymi wpisać osoby na listę nierzetelnych dłużników za niezapłacone podatki, składki i abonament RTV pracuje Ministerstwo Gospodarki. Projekt jest w fazie konsultacji.

Na listę nierzetelnych dłużników można trafić mając 200 złotych niezapłaconych zobowiązań (mniej niż roczny abonament RTV), a z wpisem trudniej uzyskać kredyt lub kupić telefon na abonament.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze