Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Poglądy Polaków w kwestii polityki wobec Ukrainy

Nieistotne

Działania rządu w sprawie Ukrainy pozytywnie ocenia 36 proc. Polaków, za zbyt słabe uznaje 13 proc., za zbyt radykalne 25 proc., a zdania na ten temat nie ma również 25 proc. Powyższe wyniki dotyczą wszystkich badanych, również tych, którzy nie wiedzą, jakie działania podejmuje rząd. Jeśli tych ostatnich się nie uwzględni, działania rządu akceptuje 48 proc. badanych, uznaje za zbyt słabe 18 proc, a 34 proc. uważa za zbyt radykalne. telefoniczny sondaż objął próbę reprezentatywną 1100 osób przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych HomoHomini.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/sondaz;1;4;polakow;ocenia;dzialania;rzadu;ws;ukrainy;jako;zbyt;radykalne,246,0,1534454.html

Udostępnij

Wydawcy oskarżają Ministerstwo Edukacji: elementarz to plagiat

Nieistotne elementarz ministerstwo edukacji narodowej plagiat

– 30 proc. I części „Naszego elementarza” przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pochodzi z podręczników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych – twierdzi prezes WSiP Jerzy Garlicki. Jego zdaniem w rządowym podręczniku zostały wykorzystane opracowanie graficzne, sposób wykorzystania technologii 3D, rysunki, zadania matematyczne, scenariusze tematów z podręcznika przygotowywanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Garlicki dodał, że te rozwiązania trzymane były w tajemnicy, ktoś więc je z wydawnictwa wykradł. Rzeczniczka MEN Joanna Dębek odrzuciła oskarżenia o plagiat, nazywając je insynuacją.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/77031,podrecznikowy-plagiat.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/77031,podrecznikowy-plagiat.html