Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska żywność na targach w Szanghaju.

Gospodarka

Produkty żywnościowe wystawia na trwających teraz szanghajskich targach ponad 60 firm z Polski.  W ciągu ostatnich pięciu lat eksport polskich produktów spożywczych do Chin zwiększył się ponad trzynastokrotnie. Najszybciej rośnie eksport mięsa. Niewiele wolniej rośnie też sprzedaż wyrobów mleczarskich. Targi w Szanghaju zaliczane są do największych imprez tego typu w Azji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/chinczycy-pija-polska-herbate/m7f29

Udostępnij

Albo Ukraina spłaci dług, albo Rosja zakręca kurek

Gospodarka gaz Gazprom rosja ukraina

Jeśli do 3 czerwca, do godziny 10.00 czasu obowiązującego w Moskwie Gazprom nie dostanie pieniędzy na konto, dostawy gazu zostaną wstrzymane, oświadczył wczoraj premier Dmitrij Miedwiediew. Wcześniej Rosja zapowiedziała, że będzie sprzedawać Ukrainie gaz wyłącznie za przedpłaty. Dług Ukrainy za gaz wynosi już według rosyjskich wyliczeń ponad 3,5 mld dolarów. Ukraina tych wyliczeń nie uznaje, twierdząc, że jednostronne podwyższenie cen gazu przez Rosję było niezgodne z prawem. Rosja zgadza się na rozmowy o cenach, ale po spłaceniu długu przez Ukrainę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/458658,rosja-odetnie-gaz-dla-ukrainy-gazprom-stawia-ultimatum.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/458658,rosja-odetnie-gaz-dla-ukrainy-gazprom-stawia-ultimatum.html