Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Autonomia dla Węgrów mieszkających na Ukrainie Zakarpackiej

Świat

– Domagamy się od nowych władz w Kijowie, by etniczni Węgrzy, żyjący na zachodzie Ukrainy mieli podwójne obywatelstwo, pełnię praw, a także szansę na autonomię – powiedział w węgierskim parlamencie premier Viktor Orban. Węgierski premier już wcześniej domagał się więcej praw dla mniejszości węgierskiej, a także przyznawał paszporty Węgrom z Rusi Zakarpackiej. Jak informuje Bloomberg, w ostatnich wyborach poparło Orbana 98 proc. nowych obywateli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/458728,viktor-orban-stawia-zadania-wladzom-w- kijowie-chce-autonomii-dla-mniejszosci-wegierskiej.html

Udostępnij

Prezydent Putin poparł plan OBWE dla Ukrainy

Świat OBWE putin rosja separatyści ukraina Unia Europejska USA

Plan przewiduje odejście od przemocy, rozbrojenie, dialog narodowy i wybory. Ogólne poparcie zadeklarowały wcześniej władze w Kijowie, Unia Europejska i USA, ale żadna konkretna kwestia nie została dotąd uzgodniona. Szef OBWE Didier Burkhalter twierdzi, że wszystkie decyzje należą do Ukraińców, ale dialog powinien obejmować wszystkie strony konfliktu, a więc i separatystów. Tymczasem Kijów z separatystami nie chce rozmawiać. Mimo tych rozbieżności Burkhalter twierdzi, że rozmowy okrągłego stołu mogą się zacząć jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-plan-obwe-to-wykrecanie-rak-ukraincom,nId,1424273

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-plan-obwe-to-wykrecanie-rak-ukraincom,nId,1424273