Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PKP wybuduje Innowacyjne Dworce Systemowe

Polska

Ekologiczne dworce według jednego projektu wybuduje PKP w miejscowościach, w których aktualne dworce wymagają remontu. Innowacyjne Dworce Systemowe (IDS) mają ułatwić poruszanie się na nowych stacjach.

Będą ekologiczne i tanie w utrzymaniu dzięki wykorzystaniu paneli słonecznych, pomp ciepła oraz systemów odzyskiwania wody deszczowej – koszt utrzymania może być nawet ośmiokrotnie niższy, a budowa o kilkadziesiąt procent tańsza niż remont obecnych budynków.

Dworce mają zostać otwarte w czterech pierwszych miastach w lipcu 2015 roku. PKP wykonało projekt własnymi środkami, bez zatrudniania zewnętrznej firmy architektonicznej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.spidersweb.pl/2014/05/innowacyjne-dworce-systemowe.html

Udostępnij

W Polsce powstaną specjalne wojska antydywersyjne

Polska polska wojsko

Plan zwiększenia armii o dziesięć tysięcy specjalnie wyszkolonych żołnierzy, którzy w razie konfliktu mieliby przeprowadzić działania przeciwdywersyjne opracowuje Akademia Obrony Narodowej, na zlecenie Ministerstwa Obrony.

– Zadania przewidywane dla tych terenowych oddziałów specjalnych są działaniami z pogranicza wojsk lądowych i wojsk specjalnych – wyjaśnił gen. dyw. Bogusław Pacek z Akademii Obrony Narodowej. Obecnie w wojsku polskim służy około 100 tysięcy zawodowych żołnierzy, a w Narodowych Siłach rezerwowych około 20 tysięcy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-armia-reaguje-na-kryzys-na-ukrainie-poszuka-10-tys-ochotnikow,427612,s.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-armia-reaguje-na-kryzys-na-ukrainie-poszuka-10-tys-ochotnikow,427612,s.html