Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Albo Ukraina spłaci dług, albo Rosja zakręca kurek

Gospodarka

Jeśli do 3 czerwca, do godziny 10.00 czasu obowiązującego w Moskwie Gazprom nie dostanie pieniędzy na konto, dostawy gazu zostaną wstrzymane, oświadczył wczoraj premier Dmitrij Miedwiediew. Wcześniej Rosja zapowiedziała, że będzie sprzedawać Ukrainie gaz wyłącznie za przedpłaty. Dług Ukrainy za gaz wynosi już według rosyjskich wyliczeń ponad 3,5 mld dolarów. Ukraina tych wyliczeń nie uznaje, twierdząc, że jednostronne podwyższenie cen gazu przez Rosję było niezgodne z prawem. Rosja zgadza się na rozmowy o cenach, ale po spłaceniu długu przez Ukrainę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/458658,rosja-odetnie-gaz-dla-ukrainy-gazprom-stawia-ultimatum.html

Udostępnij

Rosyjski gaz popłynie do Chin

Gospodarka chiny gaz rosja

– Gazprom jest już bardzo bliski zawarcia kontraktu na dostawy gazu do Chin – powiedział dziś wiceminister energetyki Anatolij Janowski. Negocjacje z Chinami rosyjski koncern prowadzi od ponad 10 lat.

Porozumienie Rosji i Chin na dostawę gazu przez 30 lat zawarte zostało w 2009 roku, cztery lata później oba kraje zawarły podobne porozumienie przewidujące dostawę do 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie, ale kontrakt dotąd nie został podpisany, bo strony nie zdołały uzgodnić cen.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4163,gazprom-bliski-kontraktu-z-chinami.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4163,gazprom-bliski-kontraktu-z-chinami.html