Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W Polsce powstaną specjalne wojska antydywersyjne

Polska

Plan zwiększenia armii o dziesięć tysięcy specjalnie wyszkolonych żołnierzy, którzy w razie konfliktu mieliby przeprowadzić działania przeciwdywersyjne opracowuje Akademia Obrony Narodowej, na zlecenie Ministerstwa Obrony.

– Zadania przewidywane dla tych terenowych oddziałów specjalnych są działaniami z pogranicza wojsk lądowych i wojsk specjalnych – wyjaśnił gen. dyw. Bogusław Pacek z Akademii Obrony Narodowej. Obecnie w wojsku polskim służy około 100 tysięcy zawodowych żołnierzy, a w Narodowych Siłach rezerwowych około 20 tysięcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/polska-armia-reaguje-na-kryzys-na-ukrainie-poszuka-10-tys-ochotnikow,427612,s.html

Udostępnij

Międzynarodowe manewry 14 okrętów w Zatoce Gdańskiej

Polska manewry nato okręty Zatoka Gdańska

Dwutygodniowe manewry NATO o kryptonimie Dynamic Monarch 2014 rozpoczęły się dziś w zatoce. Gospodarzem manewrów jest polska Marynarka Wojenna. Marynarze będą ćwiczyć ratowanie załóg 3 okrętów podwodnych: polskiego ORP „Sęp”, holenderskiego HNLMS „Bruinvis” oraz szwedzkiego HSWMS „Halland”.

14 okrętów będzie wspierane przez dwa śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14 i samolot patrolowo-rozpoznawczy Bryza. Poza jednostkami wojskowymi w manewrach będą uczestniczyć cywilne służby ratownicze i zespoły medyczne, łącznie z 18 krajów. W manewrach nie wezmą udziału jednostki marynarki rosyjskiej, choć wcześniej planowany był udział dwóch jej okrętów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/nato-zaczyna-manewry-na-zatoce-gdanskiej,427268,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/nato-zaczyna-manewry-na-zatoce-gdanskiej,427268,s.html