Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezydent Putin poparł plan OBWE dla Ukrainy

Świat

Plan przewiduje odejście od przemocy, rozbrojenie, dialog narodowy i wybory. Ogólne poparcie zadeklarowały wcześniej władze w Kijowie, Unia Europejska i USA, ale żadna konkretna kwestia nie została dotąd uzgodniona. Szef OBWE Didier Burkhalter twierdzi, że wszystkie decyzje należą do Ukraińców, ale dialog powinien obejmować wszystkie strony konfliktu, a więc i separatystów. Tymczasem Kijów z separatystami nie chce rozmawiać. Mimo tych rozbieżności Burkhalter twierdzi, że rozmowy okrągłego stołu mogą się zacząć jeszcze w tym tygodniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-plan-obwe-to-wykrecanie-rak-ukraincom,nId,1424273

Udostępnij

Turcja zapłaci 90 mln euro za inwazję na Cypr w 1974 roku

Świat cypr europejski trybunał praw człowieka w strasburgu inwazja odszkodowanie turcja

Wypłatę nakazał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. 30 mln euro otrzymają rodziny około 1500 cypryjskich Greków, którzy zaginęli w trakcie tureckiej inwazji wojskowej północnej części Cypru. Pozostałe 60 mln euro ma zostać przeznaczone na odszkodowania za represje wobec greckich mieszkańcy północnego wschodu Cypru. Inwazja wojsk tureckich w lipcu 1974 roku była reakcją na zamach stanu na Cyprze i ogłoszenie zjednoczenia wyspy z Grecją. W rezultacie Cypr został podzielony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,15948829,Turcja_ma_zaplacic_Cyprowi_90_mln_euro_za_inwazje.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,15948829,Turcja_ma_zaplacic_Cyprowi_90_mln_euro_za_inwazje.html