Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Międzynarodowe manewry 14 okrętów w Zatoce Gdańskiej

Polska

Dwutygodniowe manewry NATO o kryptonimie Dynamic Monarch 2014 rozpoczęły się dziś w zatoce. Gospodarzem manewrów jest polska Marynarka Wojenna. Marynarze będą ćwiczyć ratowanie załóg 3 okrętów podwodnych: polskiego ORP „Sęp”, holenderskiego HNLMS „Bruinvis” oraz szwedzkiego HSWMS „Halland”.

14 okrętów będzie wspierane przez dwa śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14 i samolot patrolowo-rozpoznawczy Bryza. Poza jednostkami wojskowymi w manewrach będą uczestniczyć cywilne służby ratownicze i zespoły medyczne, łącznie z 18 krajów. W manewrach nie wezmą udziału jednostki marynarki rosyjskiej, choć wcześniej planowany był udział dwóch jej okrętów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/nato-zaczyna-manewry-na-zatoce-gdanskiej,427268,s.html

Udostępnij

Komunikacja elektroniczna z urzędami weszła w życie

Polska epuap urzędy

Podmioty publiczne muszą posługiwać się elektroniczną skrzynką podawczą wykorzystującą ePUAP, a jeśli obywatel wybierze komunikację elektroniczną, to urzędy muszą odpowiadać w ten sam sposób – mówi nowelizacja Ustawy o informatyzacji, która weszła w życie 11 maja 2014.

Ustawa reguluje również ważność doręczeń pism wysłanych elektronicznie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/49875,0,E-korespondencja_z_urzedem_zrownana_z_papierowa_Historia_pojazdow_Ustawy_wchodza_w_zycie-Marcin_Maj.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/49875,0,E-korespondencja_z_urzedem_zrownana_z_papierowa_Historia_pojazdow_Ustawy_wchodza_w_zycie-Marcin_Maj.html