Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Francja sprzeda Rosji okręty desantowe typu Mistral

Świat

Nie ma już wątpliwości. Mimo kryzysu na Ukrainie Francja nie ma absolutnie zamiaru zawiesić dostawy do Rosji dwóch okrętów Mistral” – pisze francuski poniedziałkowy „Le Monde”, powołując się na anonimowego doradcę w Pałacu Elizejskim. W czwartek asystent sekretarza stanu USA ds. europejskich Victorii Nuland wyraziła zaniepokojenie możliwością sprzedaży okrętów. Francuskie władze nie zajęły oficjalnego stanowiska w tej sprawie, poza oświadczeniem prezydenta Francji Francois’a Hollande, że na razie kontrakt wart 1,2 mld euro nie został zawieszony.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Le-Monde-Francja-sprzeda-Rosji-okrety-desantowe-Mistral,wid,16596183,wiadomosc.html

Udostępnij

Separatyści ogłosili, że wygrali referendum w obwodzie donieckim

Świat referendum separatyści ukraina Unia Europejska USA

W separatystycznym tzw. referendum w obwodzie donieckim ponad 89 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością a 10,19 proc. było przeciwnych – poinformował już w niedzielę wieczorem przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Roman Lagin. Dodał, że frekwencja wyniosła 74,87 proc.

Tak szybkie podanie wyników wyjaśnił tym, że bardzo łatwo policzyć głosy ponieważ liczba osób, które głosowały przeciwko odłączeniu się od Kijowa była bardzo mała. Władze Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz państw Unii Europejskiej zapowiedziały wcześniej, że nie uznają wyników referendum.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15154392/ukraina-89-proc-za-niepodlegloscia-w-obwodzie-donieckim

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15154392/ukraina-89-proc-za-niepodlegloscia-w-obwodzie-donieckim