Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjski gaz popłynie do Chin

Gospodarka

– Gazprom jest już bardzo bliski zawarcia kontraktu na dostawy gazu do Chin – powiedział dziś wiceminister energetyki Anatolij Janowski. Negocjacje z Chinami rosyjski koncern prowadzi od ponad 10 lat.

Porozumienie Rosji i Chin na dostawę gazu przez 30 lat zawarte zostało w 2009 roku, cztery lata później oba kraje zawarły podobne porozumienie przewidujące dostawę do 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie, ale kontrakt dotąd nie został podpisany, bo strony nie zdołały uzgodnić cen.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4163,gazprom-bliski-kontraktu-z-chinami.html

Udostępnij

Od ćwierćwiecza drożeje w Polsce ziemia rolna

Gospodarka cena wzrost cen ziemia rolna

W 1990 r. za hektar gruntu rolnego w Polsce trzeba było zapłacić średnio 224 euro, pod koniec roku 2013 średnia cena hektara wynosiła około 6 tysięcy euro.

Ze stworzonego w 2004 roku przez Lion’s Bank indeksu wartości ziemi rolnej w Polsce wynika, że od początku indeksowania do końca 2013 roku ceny ziemi rolnej wzrosły o 326,5 proc., to znaczy rosły średnio o 17,5 proc. rocznie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/od-9-lat-rynek-ziemi-bez-korekty,2014249,4206

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/od-9-lat-rynek-ziemi-bez-korekty,2014249,4206