Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Komunikacja elektroniczna z urzędami weszła w życie

Polska

Podmioty publiczne muszą posługiwać się elektroniczną skrzynką podawczą wykorzystującą ePUAP, a jeśli obywatel wybierze komunikację elektroniczną, to urzędy muszą odpowiadać w ten sam sposób – mówi nowelizacja Ustawy o informatyzacji, która weszła w życie 11 maja 2014.

Ustawa reguluje również ważność doręczeń pism wysłanych elektronicznie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/49875,0,E-korespondencja_z_urzedem_zrownana_z_papierowa_Historia_pojazdow_Ustawy_wchodza_w_zycie-Marcin_Maj.html

Udostępnij

Znajoma minister Kluzik-Rostkowskiej dostała posadę

Polska konkurs minister edukacji posada znajomość

Szefową Ośrodka Rozwoju Edukacji została bez konkursu dobra znajoma minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej Aleksandra Zawłocka, informuje „Rzeczpospolita”. Obie panie pracowały w „Tygodniku Solidarność”, potem w „Ekspresie Wieczornym”. ORE to centrum doskonalenia nauczycieli oraz podziału unijnych funduszy na szkolnictwo. Aleksandra Zawłocka jest z wykształcenia polonistką, ale ze szkolnictwem ma niewiele wspólnego. Ostatnio była szefową TVP Warszawa i dyrektorem Agencji Informacyjnej TVP. Joanna Kluzik-Rostkowska odrzuca zarzuty o protekcję. Wyjaśnia, że decyzję o zatrudnieniu Aleksandry Zawłockiej podjęła ze względu na jej umiejętności menedżerskie, a nie relacje towarzyskie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1108872.html?print=tak&p=0

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1108872.html?print=tak&p=0