Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Znajoma minister Kluzik-Rostkowskiej dostała posadę

Polska

Szefową Ośrodka Rozwoju Edukacji została bez konkursu dobra znajoma minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej Aleksandra Zawłocka, informuje „Rzeczpospolita”. Obie panie pracowały w „Tygodniku Solidarność”, potem w „Ekspresie Wieczornym”. ORE to centrum doskonalenia nauczycieli oraz podziału unijnych funduszy na szkolnictwo. Aleksandra Zawłocka jest z wykształcenia polonistką, ale ze szkolnictwem ma niewiele wspólnego. Ostatnio była szefową TVP Warszawa i dyrektorem Agencji Informacyjnej TVP. Joanna Kluzik-Rostkowska odrzuca zarzuty o protekcję. Wyjaśnia, że decyzję o zatrudnieniu Aleksandry Zawłockiej podjęła ze względu na jej umiejętności menedżerskie, a nie relacje towarzyskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1108872.html?print=tak&p=0

Udostępnij

Znalazł się zaginiony dron

Polska dron wojsko zaginął

Żołnierze odnaleźli drona, zwrócą go firmie – napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Dron znaleziony został około 25 km od poligonu, z którego odleciał w nieznanym kierunku. Mimo rezygnacji z poszukiwań przez właściciela, spółkę WB Electronics, wojsko kontynuowało w sobotę poszukiwania. Maszyna warta około 100 tys. złotych jest w dobrym stanie, wojsko zwróciło ją firmie. Zaginiony dron nie zawierał żadnych tajnych informacji, ani też nie był uzbrojony. Zaginął 7 maja 2014 roku na toruńskim poligonie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, w czasie lądowania po locie treningowym.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wojsko-odnalazlo-zaginionego-drona,426933,s.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wojsko-odnalazlo-zaginionego-drona,426933,s.html