Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Od ćwierćwiecza drożeje w Polsce ziemia rolna

Gospodarka

W 1990 r. za hektar gruntu rolnego w Polsce trzeba było zapłacić średnio 224 euro, pod koniec roku 2013 średnia cena hektara wynosiła około 6 tysięcy euro.

Ze stworzonego w 2004 roku przez Lion’s Bank indeksu wartości ziemi rolnej w Polsce wynika, że od początku indeksowania do końca 2013 roku ceny ziemi rolnej wzrosły o 326,5 proc., to znaczy rosły średnio o 17,5 proc. rocznie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/od-9-lat-rynek-ziemi-bez-korekty,2014249,4206

Udostępnij

Górnictwu potrzebna jest swoboda w ustalaniu wynagrodzeń

Gospodarka górnicy kompania węglowa kopalnie

– Jeżeli spółki węglowe nie będą miały prawnej możliwości elastycznego manewrowania wynagrodzeniami w zależności od sytuacji rynkowej, prędzej czy później polskie górnictwo upadnie – powiedział w piątek prezes Kompanii Węglowej Mirosław Taras. Mirosław Taras wcześniej zapowiedział szybkie ogłoszenie programu naprawy sytuacji w spółce, ale już teraz uznaje za konieczną między innymi likwidację nierentownych kopalń. Zdaniem prezesa Kompanii Węglowej bez przystosowania do realiów prawa pracy i jasnego określenia przez rząd polityki gospodarczej w odniesieniu do górnictwa, tej dziedzinie gospodarki grozi katastrofa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/2806/Artykul/1120660,Prezes-Kompanii-Weglowej-bez-elastycznego-systemu-wynagradzania-gornictwo-upadnie

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/2806/Artykul/1120660,Prezes-Kompanii-Weglowej-bez-elastycznego-systemu-wynagradzania-gornictwo-upadnie