Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pociągiem z Chin do USA przez Cieśninę Beringa

Nauka i Technologie

Chiny planują budowę linii szybkiej kolei do Stanów Zjednoczonych przez Rosję, tunel pod Cieśniną Beringa, Alaskę i Kanadę. Beijing Times napisał, że stacja początkowa kolei miałaby powstać w północno-wschodnich Chinach. Planowana linia kolejowa, nazwana „linią Chiny-Rosja-Ameryka”, liczyłaby 13 tys. km., o 3 tys. więcej niż Kolej Transsyberyjska. Podróż trwałaby dwa dni, bo chiński pociąg jechałby z prędkością 350 km/godz.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/11/chiny-planuja-budowe-szybkiej-kolei-chiny-usa/

Udostępnij

Hakerzy zaatakowali Ministerstwo Spraw Zagranicznych Belgii

Nauka i Technologie belgia cyberatak haker MSZ rosja

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych, z pomocą wojskowego wywiadu, stwierdziło przed kilkoma dniami, że do systemu komputerowego dostał się wirus, który miał kopiować informacje oraz dokumenty związane z ukraińskim kryzysem”, komunikat tej treści ogłosiło belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Minister Didier Reynders powiedział, że atak zdarzył się przed kilkoma dniami. Dziennik „L’Echo” napisał, że stało się to w ubiegły weekend.
Minister Reynders poprosił wywiad wojskowy o „dokładną analizę zakresu szkód oraz ustalenie tożsamości intruza”. Według dziennika „Le Soir” cyberatak przyszedł z Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1121099,Cyberatak-na-MSZ-Belgii-Dokonala-tego-Rosja

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1121099,Cyberatak-na-MSZ-Belgii-Dokonala-tego-Rosja