Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Separatyści ogłosili, że wygrali referendum w obwodzie donieckim

Świat

W separatystycznym tzw. referendum w obwodzie donieckim ponad 89 proc. głosujących opowiedziało się za niepodległością a 10,19 proc. było przeciwnych – poinformował już w niedzielę wieczorem przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Roman Lagin. Dodał, że frekwencja wyniosła 74,87 proc.

Tak szybkie podanie wyników wyjaśnił tym, że bardzo łatwo policzyć głosy ponieważ liczba osób, które głosowały przeciwko odłączeniu się od Kijowa była bardzo mała. Władze Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz państw Unii Europejskiej zapowiedziały wcześniej, że nie uznają wyników referendum.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15154392/ukraina-89-proc-za-niepodlegloscia-w-obwodzie-donieckim

Udostępnij

Premier Wielkiej Brytanii za zmianą zasad członkostwa w UE

Świat cameron UE Unia Europejska wielka brytania

Referendum w sprawie dalszego udziału w Unii przed końcem 2017 planuje zorganizować brytyjski premier David Cameron. Premier chce negocjować nowe zasady członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Negocjacje dotyczyłyby imigracji, opieki socjalnej, wspólnego rynku i wyższość decyzji parlamentów narodowych nad prawem stanowionym w Brukseli. – Nie zostanę premierem, o ile nie będę w stanie zagwarantować tego referendum – powiedział Cameron. Koalicjanci konserwatystów z Partii Liberalnej są przeciwni referendum.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1121683,Cameron-zapowiada-referendum-ws-UE

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1121683,Cameron-zapowiada-referendum-ws-UE