Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kolejki przed lokalami referendum, karty bez zabezpieczeń

Świat

„Czy jesteś za niepodległością Ługańskiej Republiki Ludowej” albo „Czy popierasz niezależność Donieckiej Republiki Ludowej?”. Tak brzmią pytania zadane w referendum w Donbasie. Jak donoszą korespondenci, przed lokalami wyborczymi w wielu miejscowościach obwodów ługańskiego i donieckiego ustawiają się długie kolejki.
Karty nie mają żadnych zabezpieczeń przed fałszerstwami. Wczoraj siły porządkowe wierne Kijowowi zatrzymały samochód wiozący około 100 tysięcy wypełnionych już na tak kart do glosowania. Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała rozmowę telefoniczną szefa skrajnie nacjonalistycznego ruchu Rosyjska Jedność Aleksandra Barkaszowa z przywódcą organizacji Prawosławny Donbas Dmitrijem Bojcowem, w trakcie której przewodniczący rosyjskiej organizacji mówi liderowi separatystów z Donbasu, żeby zapisał w protokole referendum wynik 89 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/referendum-w-donbasie-tlumy-pod-lokalami-wyborczymi-dlugie-kolejki,426994,s.html

Udostępnij

Kraje bałtyckie proszą NATO o żołnierzy i sprzęt

Świat estonia kraje bałtyckie litwa lotwa nato

Litwa, Łotwa i Estonia zaapelowały do NATO o rozlokowanie na stałe na ich terytorium wojsk Sojuszu oraz sprzętu wojskowego, napisał w niedzielę „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, zdaniem władz krajów bałtyckich Rosja zagraża całej wspólnocie transatlantyckiej. Gazeta przytacza zgodne w tej kwestii wypowiedzi estońskiego ministra obrony Svena Miksera, ministra spraw zagranicznych Litwy Linasa Linkevicziusa i ministra spraw zagranicznych Łotwy Edgarsa Rinkeviczsa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17295,kraje-baltyckie-zwrocily-sie-z-apelem-do-nato.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17295,kraje-baltyckie-zwrocily-sie-z-apelem-do-nato.html