Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Eurowizja: „Kobieta z brodą” wygrywa, Polacy na 14 miejscu

Nieistotne

Tegoroczną Eurowizję utworem „Rise Like a Phoenix” wygrał Conchita Wurst, austriacki drag queen występujący jako „Kobieta z brodą”. Drag queen to mężczyźni na scenie wcielający się w role kobiet.

Reprezentująca Polskę Cleo z utworem „We are Slavic” (wcześniej znanym w Polsce jako „My Słowianie”) zajęła 14 miejsce. Jeśli liczyć tylko głosy telewidzów, Cleo zajęłaby 5 miejsce, a w średniej klasyfikacji jurorów ostatnie (25).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.eurovision.tv/page/results?event=1893&voter=GB

Udostępnij

Proszek do prania budził nazistowskie skojarzenia

Nieistotne 88 hitler Procter&Gamble

Proszek do prania „Ariel 88″ został wycofany z rynku przez koncern  w ostatni poniedziałek. Nazwa proszku wywoływała skojarzenia z hasłem wykorzystywanym przez neonazistów, którzy liczby 88 używają zamiast zakazanego pozdrowienia „Heil Hitler”. Symboliczne znaczenie wzięło się stąd, że H jest ósmą literą niemieckiego alfabetu. Liczba 18 w tej samej konwencji oznacza Adolfa Hitlera. Nazistowską symbolikę dostrzegli internauci, przedstawiciele koncernu tłumaczyli, że liczba oznacza ilości prań, jakie można wykonać za pomocą proszku znajdującego się w jednym pudełku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Ariel+88+wycofany+ze+wzgledu+na+nazistowskie+skojarzenia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22442

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Ariel+88+wycofany+ze+wzgledu+na+nazistowskie+skojarzenia+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22442