Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Górnictwu potrzebna jest swoboda w ustalaniu wynagrodzeń

Gospodarka

– Jeżeli spółki węglowe nie będą miały prawnej możliwości elastycznego manewrowania wynagrodzeniami w zależności od sytuacji rynkowej, prędzej czy później polskie górnictwo upadnie – powiedział w piątek prezes Kompanii Węglowej Mirosław Taras. Mirosław Taras wcześniej zapowiedział szybkie ogłoszenie programu naprawy sytuacji w spółce, ale już teraz uznaje za konieczną między innymi likwidację nierentownych kopalń. Zdaniem prezesa Kompanii Węglowej bez przystosowania do realiów prawa pracy i jasnego określenia przez rząd polityki gospodarczej w odniesieniu do górnictwa, tej dziedzinie gospodarki grozi katastrofa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/2806/Artykul/1120660,Prezes-Kompanii-Weglowej-bez-elastycznego-systemu-wynagradzania-gornictwo-upadnie

Udostępnij

Pół miliona złotych kar ma zapłacić spółka Koleje Śląskie

Gospodarka grzywna Koleje Śląskie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Urząd Transportu Kolejowego

200 tysięcy kary nałożył Urząd Transportu Kolejowego, który w kwietniu 2013 roku stwierdził złe oznakowanie pociągów i polecił spółce poprawić je. Spółka zalecenie zignorowała, w rezultacie na dworcach panował chaos. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Koleje Śląskie grzywną w kwocie 300 tys. złotych za niezgodne z prawem klauzule w regulaminie. Według regulaminu pasażerowie nie mogli żądać odszkodowań za odwołanie pociągów, tymczasem prawo przewozowe przewiduje taką możliwość.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dotkliwe-kary-dla-kolei-slaskich,nId,1423463

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dotkliwe-kary-dla-kolei-slaskich,nId,1423463