Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rekordzista Europy w biegu na 100 metrów ma 104 lata

Sport

Mający 104 lata Stanisław Kowalski ze Świdnicy przebiegł w sobotę 100 m w 32,79 sekundy, bijąc tym samym rekord Europy. Rekord świata w tej kategorii wiekowej wynosi 29,83 sekundy. Rekordzista nie przygotowywał się specjalnie do sobotniego biegu, który odbył się w czasie Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży na Stadionie Olimpijskim. Jak zwykle pokonywał średnio 10 km dziennie biegnąc lub idąc. Stanisław Kowalski był kolejarzem, później pracował jako odlewnik. Nigdy czynnie nie uprawiał żadnego sportu, biegać zaczął 10 lat temu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wroclaw.pl/104latek-rekordzista-europy-w-biegu-na-100-m

Udostępnij

Atlantycki kajakarz spotyka się z Polonią w Nowym Jorku

Sport aleksander doba Atlantyk kajak nowy Jork polonia

Aleksander Doba, kajakarz, który przepłynął Atlantyk spotka się z Polakami mieszkającymi w Nowym Jorku na kilku imprezach urządzonych specjalnie dla niego przez Polonię, informuje Nowy Dziennik. Andrzej Doba19 kwietnia 2014 roku zakończył drugą wyprawę kajakiem przez Atlantyk przepłynąwszy 9 tysięcy kilometrów pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem ocean z Afryki do Ameryki Południowej po 99 dniach rejsu i przepłynięciu 2913 mil morskich .

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/aleksander-doba-w-nowym-jorku

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/aleksander-doba-w-nowym-jorku