Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Znalazł się zaginiony dron

Polska

Żołnierze odnaleźli drona, zwrócą go firmie – napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Dron znaleziony został około 25 km od poligonu, z którego odleciał w nieznanym kierunku. Mimo rezygnacji z poszukiwań przez właściciela, spółkę WB Electronics, wojsko kontynuowało w sobotę poszukiwania. Maszyna warta około 100 tys. złotych jest w dobrym stanie, wojsko zwróciło ją firmie. Zaginiony dron nie zawierał żadnych tajnych informacji, ani też nie był uzbrojony. Zaginął 7 maja 2014 roku na toruńskim poligonie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, w czasie lądowania po locie treningowym.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wojsko-odnalazlo-zaginionego-drona,426933,s.html

Udostępnij

Dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów online od 23 czerwca

Polska bezpieczny autokar centralna ewidencja pojazdów historia pojazdu ministerstwo spraw wewnętrznych motoryzacja

Przebieg, datę pierwszej rejestracji, termin badania technicznego auta, liczbę właścicieli oraz inne  dane pojazdów osobowych znajdujących się w Centralnej Ewidencji Pojazdów będzie można sprawdzić od 23 czerwca za pomocą e-usługi „Historia pojazdu” tworzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych . Usługa będzie darmowa.

W tym samym dniu udostępniona zostanie e-usługa „Bezpieczny Autokar”, dzięki której będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów wycieczkowych na postawie numeru rejestracyjnego autokaru.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/historie-samochodu-uzywanego-sprawdzisz-przez-internet-jeszcze-przed-wakacjami

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/historie-samochodu-uzywanego-sprawdzisz-przez-internet-jeszcze-przed-wakacjami