Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Węgrzech coraz silniejsza staje się prawica

Świat

Systematycznie rośnie elektorat prawicowej partii Ruch na rzecz Lepszych Węgier (Jobbik), W wyborach do PE może nawet okazać się drugą siłą w kraju. W kwietniowych wyborach parlamentarnych stała się trzecią siłą, zdobywając 21 proc. głosów i 23 mandaty w 199-osobowym parlamencie Węgier. W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego może, zdaniem politologów, stać się drugą partią na Węgrzech.  Głównym postulatem Jobbiku w eurowyborach jest rozpisanie referendum na temat traktatu stowarzyszeniowego, a jeśli ten plan się nie powiedzie, referendum na temat członkostwa Węgier w UE.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17290,wegry-skrajnie-prawicowy-jobbik-rosnie-w-sile.html

Udostępnij

Niemcy obawiają się wojny z Rosją

Świat Niemcy rosja ukraina wojna

Tego, że konflikt na Ukrainie może doprowadzić do wybuchu wojny obawia się 71 proc. Niemców, wynika z sondażu Politbarometer (barometr polityczny) opublikowanego wczoraj wieczorem na stronie internetowej publicznej telewizji ZDF. 51 proc. ankietowanych uważa, że Zachód nie dysponuje skutecznymi środkami powstrzymania Rosji przed agresją. 33 proc. Niemców popiera sankcje ekonomiczne wobec Rosji, 39 proc. stawia na negocjacje z Rosją, a 22 proc. uważa, że Unia Europejska w ogóle nie powinna mieszać się w ten konflikt. W sondażu uczestniczyło 1223 losowo wybranych mieszkańców Niemiec.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sondaz-71-proc-Niemcow-boi-sie-wybuchu-wojny,wid,16592793,wiadomosc.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sondaz-71-proc-Niemcow-boi-sie-wybuchu-wojny,wid,16592793,wiadomosc.html