Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów online od 23 czerwca

Polska

Przebieg, datę pierwszej rejestracji, termin badania technicznego auta, liczbę właścicieli oraz inne  dane pojazdów osobowych znajdujących się w Centralnej Ewidencji Pojazdów będzie można sprawdzić od 23 czerwca za pomocą e-usługi „Historia pojazdu” tworzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych . Usługa będzie darmowa.

W tym samym dniu udostępniona zostanie e-usługa „Bezpieczny Autokar”, dzięki której będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów wycieczkowych na postawie numeru rejestracyjnego autokaru.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/historie-samochodu-uzywanego-sprawdzisz-przez-internet-jeszcze-przed-wakacjami

Udostępnij

Najlepsza fotografia w historii "Grand Press Photo"

Polska fotografia fotoreporter Grand Press Photo nagroda

Jakub Szymczuk, fotoreporter „Gościa Niedzielnego” otrzymał „Grand Press Photo” za zdjęcie zrobione na Majdanie. Jury uznało, że to najlepsze zdjęcie w 10-letniej historii najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce, informuje Gość Niedzielny. Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku organizuje miesięcznik „Press”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gosc.pl/doc/1995235.Kuba-najlepszy

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gosc.pl/doc/1995235.Kuba-najlepszy