Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów online od 23 czerwca

Polska

Przebieg, datę pierwszej rejestracji, termin badania technicznego auta, liczbę właścicieli oraz inne  dane pojazdów osobowych znajdujących się w Centralnej Ewidencji Pojazdów będzie można sprawdzić od 23 czerwca za pomocą e-usługi „Historia pojazdu” tworzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych . Usługa będzie darmowa.

W tym samym dniu udostępniona zostanie e-usługa „Bezpieczny Autokar”, dzięki której będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów wycieczkowych na postawie numeru rejestracyjnego autokaru.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/historie-samochodu-uzywanego-sprawdzisz-przez-internet-jeszcze-przed-wakacjami

Udostępnij

Najlepsza fotografia w historii "Grand Press Photo"

Polska fotografia fotoreporter Grand Press Photo nagroda

Jakub Szymczuk, fotoreporter „Gościa Niedzielnego” otrzymał „Grand Press Photo” za zdjęcie zrobione na Majdanie. Jury uznało, że to najlepsze zdjęcie w 10-letniej historii najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce, informuje Gość Niedzielny. Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku organizuje miesięcznik „Press”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gosc.pl/doc/1995235.Kuba-najlepszy

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gosc.pl/doc/1995235.Kuba-najlepszy