Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fiat będzie nie włoski, ale brytyjski

Gospodarka

Fiat przenosi centralę z Turynu do Londynu ogłosił w czwartek prezes Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne. Spółka FCA, holding, który powstał po wchłonięciu przez Fiata amerykańskiego Chryslera jest właścicielem marki Fiat. Przyczyną zmiany siedziby centrali koncernu są podatki, korzystniejsze w Wielkiej Brytanii niż we Włoszech..

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/moto/po-115-latach-fiat-wynosi-sie-z-wloch-biznes-robi-sie-lepiej-w-londynie_a16215

Udostępnij

Setki milionów zapłacimy za błąd urzędników przy przetargu na LTE

Gospodarka lte midas NSA odszkodowanie przetarg t-mobile uke

Przetarg na częstotliwości 1800 MHz potrzebne do dostarczania Internetu LTE z 2007 powinno wygrać T-Mobile, orzekł dziś Naczelny Sąd Administracyjny.

T-Mobile został wykluczony z przetargu za umieszczenie podpisu zamiast parafki na jednej stronie dokumentów, a przetarg wygrały Cen­ter­Net i Mo­by­land (dziś grupa Midas).

Po decyzji sądu są dwie możliwości: T-Mobile dostanie częstotliwość 1800 MHz, a Cen­ter­Net i Mo­by­land będą domagać się odszkodowania za dotychczasowe inwestycje (mało prawdopodobne) albo T-Mobile będzie chciało odszkodowania i je dostanie (bardziej prawdopodobne).

W podobnym sporze, ale na mniej istotne częstotliwości, Sfera dostała częstotliwości warte 250 milionów złotych, więc w przypadku T-Mobile kwota powinna być większa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/795488,przetarg-lte-uniewazniony-skarb-panstwa-moze-zaplacic-duze-odszkodowanie-t-mobile.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/795488,przetarg-lte-uniewazniony-skarb-panstwa-moze-zaplacic-duze-odszkodowanie-t-mobile.html