Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Motocykle do 125 cm³ i z automatem na kategorię B

Polska

Motocyklami i skuterami o pojemności silnika do 125 cm³ i z automatyczną skrzynią biegów będzie można jeździć mając prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat, zdecydował dzisiaj Sejm. Ustawa jest zgodna z prawodawstwem unijnym i trafi teraz do Senatu.

Eksperci od ruchu drogowego proponują wprowadzenie kilkugodzinnych szkoleń lub egzaminów praktycznych przed udzieleniem zgody na prowadzenie motorów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/poslowie-zdecydowali-posiadacze-prawa-jazdy-kat-b-beda-mogli-jezdzic-motocyklami

Udostępnij

Wojskowy dron uciekł w czasie ćwiczeń

Polska Afganistan ćwiczenia dron wojsko

Od środy trwają poszukiwania drona, który odleciał w nieznanym kierunku podczas ćwiczeń wojskowych w Skulsku pod Koninem w województwie wielkopolskim i zaginął, informuje tvn24.

– Loty szkoleniowe drona nadzorowali przedstawiciele producenta, którzy bezzwłocznie podjęli się poszukiwania platformy, z użyciem innych statków powietrznych oraz grupy naziemnej – poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski. Zaginiony dron marki Flyeye jest wytwarzany w Polsce, ma niecałe 4 metry rozpiętości skrzydeł, 1,9 m długości i waży 11 kg. Jest wart ponad 100 tys. zł. Wojsko posiada kilkanaście takich samolotów, w warunkach bojowych używa ich w Afganistanie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/poznan,43/zolnierze-zgubili-drona-poszukiwania-trwaja,426323.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/poznan,43/zolnierze-zgubili-drona-poszukiwania-trwaja,426323.html