Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Festiwal europejskiego jedzenia w stolicy Laosu

Nieistotne

Festiwale kuchni europejskiej organizowane są w Wientianie od trzech lat dla uczczenia kolejnych rocznic powstania Unii Europejskiej. Jutro od rana w specjalnie rozstawionych namiotach Laotańczycy będą mogli spróbować narodowych potraw i napojów krajów należących do UE, przygotowanych przez 20 wientiańskich restauracji specjalizujących się w europejskich kuchniach. Współorganizatorami festiwalu są ambasady krajów członkowskich UE w Laosie, Europejska Izba Handlu i Przemysłu oraz grupa Anna Fine Foods.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/08/laos-odbedzie-sie-iii-festiwal-jedzenia-europejskiego/

Udostępnij

Przetargi za łapówki przed Expo w Mediolanie

Nieistotne expo 2015 korupcja mediolan

Siedmiu polityków, wysokich urzędników i menedżerów zostało aresztowanych w Mediolanie pod zarzutem korupcji i nadużyć przy przetargach w ramach przygotowań do wystawy Expo 2015.
Wśród aresztowanych jest dyrektor wydziału planowania zakupów w biurze organizacyjnym Expo 2015 Angelo Paris oraz były polityk włoskiej partii komunistycznej Primo Greganti, który w latach 90. był objęty śledztwem w sprawie gigantycznego skandalu korupcyjnego we włoskiej polityce, znanego jako Czyste Ręce. Udział w Expo 2015 zapowiedziało około 130 państw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-aresztowania-za-korupcje-przed-expo-2015-w-mediolanie,nId,1422397

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-aresztowania-za-korupcje-przed-expo-2015-w-mediolanie,nId,1422397