Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dwadzieścia osób zabitych w Maripolu na Ukrainie

Świat

Dziś rano wybuchły w mieście walki o budynek komendy milicji portowej, separatyści twierdzą, że komendy bronią przed nimi bojówki prawego sektora, Według ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Maripolu walczy Gwardia Narodowa.  Starcia sił zbrojnych wiernych Kijowowi z bojówkami prorosyjskich separatystów toczone w centrum miasta trwają od poniedziałku. Siły rządowe używają transporterów opancerzonych, prorosyjskie bojówki uzbrojone są w karabiny i granatniki. Maripol to 450-tysięczne miasto leżące nad Morzem Azowskim w obwodzie donieckim.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/lbid,7422,title,Krew-na-ulicach-Mariupola-8-osob-nie-zyje,nazywo.html?ticaid=112b1f&_ticrsn=3

Udostępnij

Przywódca jemeńskiej Al-Kaidy zginął w stolicy Jemenu

Świat Al-Kaida jemen terrorysta

Szaif Mohamed Said al-Szabwani zabity został w ulicznej strzelaninie w nocy z czwartku na piątek, po próbie zatrzymania przez jemeńską policję samochodu, którym jechał. Samochód był wcześniej śledzony przez jemeńską służbę bezpieczeństwa. W strzelaninie zginął też towarzyszący Szabwaniemu mężczyzna, a trzech innych zostało zatrzymanych. Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP), której przewodził zabity terrorysta uważana jest przez Stany Zjednoczone za najniebezpieczniejszy odłam Al-Kaidy. W ostatni poniedziałek jemeńskie władze ostrzegały przed groźbą wzmożonych ataków terrorystycznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zginal-jeden-z-najbardziej-poszukiwanych-szefow-al-kaidy,nId,1422713

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zginal-jeden-z-najbardziej-poszukiwanych-szefow-al-kaidy,nId,1422713