Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wojskowy dron uciekł w czasie ćwiczeń

Polska

Od środy trwają poszukiwania drona, który odleciał w nieznanym kierunku podczas ćwiczeń wojskowych w Skulsku pod Koninem w województwie wielkopolskim i zaginął, informuje tvn24.

– Loty szkoleniowe drona nadzorowali przedstawiciele producenta, którzy bezzwłocznie podjęli się poszukiwania platformy, z użyciem innych statków powietrznych oraz grupy naziemnej – poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski. Zaginiony dron marki Flyeye jest wytwarzany w Polsce, ma niecałe 4 metry rozpiętości skrzydeł, 1,9 m długości i waży 11 kg. Jest wart ponad 100 tys. zł. Wojsko posiada kilkanaście takich samolotów, w warunkach bojowych używa ich w Afganistanie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/poznan,43/zolnierze-zgubili-drona-poszukiwania-trwaja,426323.html

Udostępnij

Masowo defraudowane były unijne dotacje na Internet

Polska CBA dotacje jacek dobrzyński prokuratura śledztwo UE

Trzy prokuratury prowadzą śledztwa w sprawie defraudacji unijnych pieniędzy przyznawanych przez administrację państwową na zwiększenie dostępności Internetu. Gliwiccy prokuratorzy postawili już zarzuty na defraudację ponad 10 milionów zł, do większej nie doszło, bo rozpoczęcie śledztwa wstrzymało wypłaty.

Rzecznik prasowy CBA, które defraudację wykryło, Jacek Dobrzyński powiedział, że sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Śledztwa w podobnych sprawach, ale z udziałem innych firm i urzędników prowadzą prokuratury z Warszawy i Sosnowca.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/458230,wielka-afera-z-budowa-sieci-internetowej-w-polsce-do-gry-wchodza-sledczy.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/458230,wielka-afera-z-budowa-sieci-internetowej-w-polsce-do-gry-wchodza-sledczy.html