Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wszechświat rozwija się w komputerach przez 13 miliardów lat

Nauka i Technologie

Najdoskonalszą jak do tej pory symulację obrazującą 13 miliardów lat kosmicznej ewolucji fragmentu Wszechświata o rozmiarach około 350 milionów lat świetlnych stworzyła międzynarodowa grupa astronomów, pod kierunkiem badaczy MIT/Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. Program „Illustris” odtwarza Wszechświat równocześnie w dużej i małej skali, przedstawia oddziaływania supermasywnych czarnych dziur, tworzenia się gwiazd i wybuchy supernowych. Symulacja jest obiektem badań, pozwala obserwować zmiany w wielkich i małych obszarach, a także przesuwać się w przeszłość i przyszłość. Na YouTube można obejrzeć film pokazujący działanie symulacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzegorz-jasinski/wiadomosci/news-w-szesc-minut-przez-dzieje-wszechswiata,nId,1422295

Udostępnij

Wydrukował działające pistolety na domowej drukarce 3D

Nauka i Technologie drukarka 3D wudrukowane pistolety

Za wydrukowanie na swej domowej drukarce przestrzennej pistoletów, z których można strzelać został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Kawasaki, należącego do aglomeracji tokijskiej Yoshitomo Imura, poinformowała dziś japońska telewizja NHK. Policja dowiedziała się o broni, po obejrzeniu w Internecie nagrania wideo o drukowaniu pistoletów i znalazła w domu Imury pięć pistoletów, w tym dwa, z których można było strzelać. W Japonii można kupić drukarki 3D, najtańsze kosztują ok. 450 euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Zatrzymano+mezczyzne+ktory+wydrukowal+pistolety+w+3D+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22403

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Zatrzymano+mezczyzne+ktory+wydrukowal+pistolety+w+3D+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22403