Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Większość broni chemicznej  została wywieziona z Syrii

Świat

Tylko 8 proc. z arsenału broni chemicznej reżimu syryjskiego, ocenianego na ok. 1300 ton, zostało w tym kraju, 92 proc. zostało wywiezione albo zlikwidowane, poinformowała specjalna pełnomocnik ONZ do spraw tej operacji Sigrid Kaag. Broń, która pozostała jest niedostępna z powodu walk między wojskami rządowymi a powstańcami. W ubiegłym roku Syria zgodziła się na zlikwidowanie całej swej broni chemicznej i substancji do jej produkcji. Nadzór Rada Bezpieczeństwa powierzyła Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W wyniku porozumienia USA odwołały atak odwetowy na Syrię za użycie gazów bojowych pod Damaszkiem 21 sierpnia ubiegłego roku i spowodowanie śmierci ponad tysiąca cywilów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15121160/syria-juz-prawie-wolna-od-broni-chemicznej

Udostępnij

Separatyści zignorowali oficjalny apel prezydenta Putina

Świat putin referendum rosja separatyści ukraina

– Nie zrezygnujemy z planów przeprowadzenia w niedzielę referendum niepodległościowego – powiedzieli dziś agencji Interfax przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Rzecznik DRL Myrosław Rudenko zapewnił, że referendum, odbędzie się w niedzielę 11 maja. O odwołanie referendum zaapelował wczoraj do separatystów prezydent Rosji Władimir Putin. Wcześniej media poinformowały o podsłuchaniu rozmowy organizatorów referendum z rosyjskim rozmówcą, który instruował jak fałszować wyniki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15113592/separatysci-nie-sluchaja-putina-bedzie-referendum

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15113592/separatysci-nie-sluchaja-putina-bedzie-referendum