Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chiny zaoferowały gospodarczą pomoc krajom afrykańskim

Gospodarka

Ponad połowa kwot przeznaczanych przez Chiny na pomoc zagraniczną zostanie przeznaczona na wsparcie krajów afrykańskich, oświadczył wczoraj podczas Światowego Forum Gospodarczego w Nigerii premier ChRL Li Keqiang . Pomoc ma być przeznaczona przede wszystkim na budowę sieci linii kolei dużych prędkości, dróg ekspresowych i lokalnych lotnisk, kwota pomocy nie została podana Premier Li Keqiang zapewnił, że Chiny nie będą wymagać od państw afrykańskich żadnych warunków wstępnych ani ingerować w ich wewnętrzne sprawy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/08/chiny-przeznacza-polowe-pomocy-gospodarczej-dla-afryki/

Udostępnij

2,4 mld inwestycji Fiata pod warunkiem miliarda dotacji

Gospodarka dofinansowanie fabryka fiat praca tychy

Do 2017 roku Fiat Auto Poland chce zainwestować w Tychach 2,4 miliarda złotych w park maszynowy do produkcji nowej osobówki segmentu B. Inwestycja ma pozwolić na utworzenie blisko 2000 nowych miejsc pracy.

Fiat oczekuje jednak ponad miliarda złotych wsparcia ze strony rządu, głównie w postaci zwolnień podatkowych w ramach strefy ekonomicznej. Poprzednia inwestycja Fiata w Polsce nie pozwoliła na zatrudnienie deklarowanej liczby pracowników i skończyła się zwrotem dofinansowania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/moto/beda-miliardowe-inwestycje-fiata-w-polsce-jesli-rzad-doplaci_a16205

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/moto/beda-miliardowe-inwestycje-fiata-w-polsce-jesli-rzad-doplaci_a16205