Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przetargi za łapówki przed Expo w Mediolanie

Nieistotne

Siedmiu polityków, wysokich urzędników i menedżerów zostało aresztowanych w Mediolanie pod zarzutem korupcji i nadużyć przy przetargach w ramach przygotowań do wystawy Expo 2015.
Wśród aresztowanych jest dyrektor wydziału planowania zakupów w biurze organizacyjnym Expo 2015 Angelo Paris oraz były polityk włoskiej partii komunistycznej Primo Greganti, który w latach 90. był objęty śledztwem w sprawie gigantycznego skandalu korupcyjnego we włoskiej polityce, znanego jako Czyste Ręce. Udział w Expo 2015 zapowiedziało około 130 państw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-aresztowania-za-korupcje-przed-expo-2015-w-mediolanie,nId,1422397

Udostępnij

Squattersi mogą dostać lokal od Poznania

Nieistotne anarchiści aquot nieruchomości Poznań

Anarchiści nielegalnie zajmujący prywatną nieruchomość przy Starym rynku w Poznaniu (squot Od:Zysk), mogą otrzymać od poznańskiego Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych budynki przy ulicy Sielskiej jako lokal zastępczy.

Według radnych Poznania, budynki na Sielskiej mogą zostać za darmo oddane organizacji, która pełni działalność kulturalno-oświatową, ale w ciągu ostatnich pięciu lat żadna organizacja nie chciała go przyjąć. Również właściciel kamienicy zaproponował finansowe wsparcie organizacji w zamian za dobrowolne opuszczenie budynku.

Squattersi nie są pewni czy przyjmą propozycje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rozbrat.org/publicystyka/sprawy-lokalne/4139-dzialania-zkzl-a-sprawa-skotu-odzysk

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rozbrat.org/publicystyka/sprawy-lokalne/4139-dzialania-zkzl-a-sprawa-skotu-odzysk